Najczęściej zadawane pytania

Popularne

Czy w zjeżdżalni można się zatrzymać?

Można, lecz jest to bardzo trudne do wykonania i trwa kilka dobrych metrów hamowania.
Po pierwsze hamowanie wymaga odwagi. Po drugie trzeba odważyć się użyć rąk i butów, a to jest dość niewygodne w trakcie zjazdu. Ze strachu i chęci wolniejszego zjazdu najbezpieczniej jest zjechać na dół leżąc na plecach, to z reguły trwa kilka sekund 🙂

Jak zapobiec poparzeniu się na zjeżdżalni stalowej?

Zjeżdżalnia stalowa na skarpie czy na placu zabaw powinna być sytuowana w miejscu jak najmniej nasłoniecznionym. Można ustawić ją nieopodal drzewa, które rzuci naturalny cień, lub zasłonić stelażem z tkaniną. Ostatnia i najtańsza opcja, to zastosowanie zjeżdżalni o przekroju rury zamiast otwartej rynny.

Dlaczego zjeżdżalnie metalowe a nie plastikowe?

Stal nierdzewna, w porównaniu do plastiku charakteryzuje się dłuższą żywotnością, jest bardziej odporna na zniszczenia mechaniczne, nie traci koloru od promieniowania UV, nie elektryzuje włosów. Dobierając odpowiednią grubość blachy dajemy gwarancję sztywności konstrukcji, co przekłada się na komfort użytkowania.

Czy wolno zjeżdżać grupowo?

Zjeżdżalnie w parach lub w grupie powoduje ryzyko zderzenia się w elemencie końcowym ( tzw. wannie hamownej ), szczególnie jeśli podczas zjazdu osoby rozdzielą się i stworzy się między nimi dystans. Zjeżdżalnie grupowe spowalnia zjazd, co nie jest atrakcyjne. Ponadto średnica zjeżdżalni stalowej wynosi standardowo ok. 80 cm – jest to przestrzeń wymuszająca pozycję leżącą lub siedzącą podkurczoną. W takiej przestrzeni zjazd grupowy nawet jeśli osoby mocno się trzymają, jest po prostu niewygodny. Jedynym miejscem do zjazdów grupowych są zjeżdżalnie wodne przeznaczone dla pontonów; przy średnicy rury co najmniej 140 cm.

Czy zjeżdżalnię stalową można recyklingować?

Stal nierdzewna wykorzystaną do produkcji zjeżdżalni można przetworzyć i ponownie wykorzystać w procesie wytwarzania.
Ciekawostka: Konstrukcje stalowe są znacznie bardziej przyjazne dla środowiska niż na przykład obiekty wykonane z żelbetu, czy plastiku.  Stal nierdzewna wykorzystywana do produkcji zjeżdżalni może zostać poddana procesowi recyklingu, pod warunkiem, że zjeżdżalnia nie była malowana proszkowo. Zjeżdżalnie, które mają ślady innych materiałów, tj. poliwęglan, farby, kleje – musi być wyczyszczona przed oddaniem do zakładu przetwórstwa. Tymczasem, odzysk żelbetu z konstrukcji to zaledwie 10% zużytego materiału. Plastik z recyklingu można jedynie wykorzystać jako domieszkę w produkcji nowego tworzywa.

Oferta

Gdzie produkujemy zjeżdżalnie?

Wszystkie nasze działy są pod jednym adresem, w Bytomiu. Korzystamy z lokalnych dostawców surowców, dzięki czemu utrzymujemy niski koszt logistyki lokalnej oraz wspieramy hurtownie z Bytomia i z całej śląskiej metropolii.

Czy produkujemy całe place zabaw?

Nie zajmujemy się produkcją konstrukcji placów zabaw, ponieważ to firmy produkujące place zabaw są naszymi partnerami biznesowymi. Zdarza się, że łączymy zjeżdżalnię z dodatkową atrakcją, jednak są to niepowtarzalne pomysły dla klientów indywidualnych.

Czy wysyłamy zjeżdżalnie na cały świat?

Tak, mamy referencje w krajach Unii Europejskiej, na Bliskim Wschodzie i w Azji. Dostawa wewnątrz-wspólnotowa ani eksport drogowy ani morski nie jest nam obcy.

Czy produkujemy zjeżdżalnie wodne?

Zjeżdżalnie wodne ze stali nierdzewnej to rozwiązanie, które niebawem pojawi się na polskim rynku. Posiadamy doświadczenie w branży basenowej, dlatego wiemy, który gatunek stali najlepiej się do tego nadaje. Normy europejskie dla zjeżdżalni wodnych są bardzo restrykcyjne, ale posiadamy wszelkie niezbędne zasoby do ich produkcji.

Planowanie

Jakie informacje potrzebne są do wyceny zjeżdżalni?

Do wstępnej wyceny zjeżdżalni potrzebna jest różnica wysokości między punktem startu i lądowania. Dla uzyskania precyzyjnej oferty zachęcamy do uzupełnienia naszego formularza z kluczowymi pytaniami dotyczącymi oceny nachylenia ślizgu, miejsca montażu, wyboru dodatkowych akcesoriów z zakresu bezpieczeństwa, czy opcji wyboru koloru nawierzchni.  

Ile kosztuje zjeżdżalnia stalowa?

Na koszt zjeżdżalni składa się wiele zmiennych, tj. zakres projektowy, rodzaj materiału, rodzaj wykończenia, dodatkowe akcesoria, usługa transportu, usługa montażu, wydłużona gwarancja. Wyceny wahają się od 3.000 do 15.000 zł netto za metr bieżący ślizgu.

Jaki jest czas oczekiwania na zjeżdżalnię?

Minimalny czas realizacji to 3-4 tygodnie, dla prostych zjeżdżalni. Najbardziej skomplikowane projekty trwały nawet 8 miesięcy.

Mamy ograniczony budżet, czy są inne sposoby sfinansowania zakupu zjeżdżalni?

Na rynku dostępne są różne instrumenty finansowe. Nasza oferta zawsze zawiera płatność za wykonany etap. Dogadamy się!

Jakie jest optymalne nachylenie zjeżdżalni?

Minimalne nachylenie dla zjeżdżalni to 26 stopni. Średnio przyjmuje się 30 stopni, maksymalnie 40 stopni. Dobór stopnia nachylenia zależy od: użytkowników, jej przebiegu i długości. Nasz autorski program pomaga nam w doborze najlepszego stopnia nachylenia względem zabawy i bezpieczeństwa.

Montaż

Jak należy przygotować podłoże pod montaż zjeżdżalni?

Zjeżdżalnię posadawia się najczęściej na niewykończonej posadzce w budynku lub na fundamentach zagłębionych w gruncie; wytyczne odnośnie przygotowania podłoża wydawane są indywidualnie do każdego projektu. Wykończenie nawierzchni (gruntu, czy nawierzchni amortyzującej) często pozostaje w gestii Klienta.

Jaka musi być nawierzchnia przy wylocie ze zjeżdżalni?

Nawierzchnia w strefie zderzenia (strefie wolnej wokół wyjścia ze zjeżdżalni) powinna odpowiadać wymogom normy PN-EN 1176-1 odnosząc się do wysokości swobodnego upadku. Uszczegółowienie wydawane jest w dokumentacji technicznej, jako wytyczna branżowa.

Na którym etapie budowy należy montować zjeżdżalnię?

Zjeżdżalnia, szczególnie ta malowana proszkowo, to element dekoracyjny z zakresu wyposażenia wnętrz, dlatego bezpiecznie jest montować ją po etapie prac ciężkich i prowadzenia wszelkich innych instalacji. Jednak kotwienie zjeżdżalni odbywa się do surowego betonu, dlatego podłogi, ściany, balustrady muszą pozostać jeszcze niewykończone. Każdy projekt omawiamy indywidualnie i ustalamy harmonogram prac biorąc pod uwagę prace równoległe na budowie.

Ile trwa montaż zjeżdżalni?

Montaż zjeżdżalni zależy od jej długości, tzn. ilości segmentów i ilości zakotwień. Dotychczasowe montaże trwały od 1 do 40 dni. Im bardziej skomplikowana konstrukcja i bariery architektoniczne, tym dłuższy proces. Posiadamy doświadczonych montażystów i nadzorujących, którzy są wprawieni w szybkim rozwiązywaniu niespodziewanych przeszkód, co przekłada się na sprawne działanie.

Gwarancja

Co obejmuje gwarancja?

Gwarancja obejmuje bezpłatną naprawę wad produktu, które pojawiły się w czasie eksploatacji zjeżdżalni tj. wady konstrukcyjne, wady projektowe narażające bezpieczeństwo użytkowników zjeżdżających zgodnie z regulaminem. Warunkiem przyjęcia gwaracji jest użytkowanie zjeżdżalni zgodnie z przekazanymi wytycznymi eksploatacyjnymi.

Czego gwarancja nie obejmuje?

Krótko odpowiadając: wad mechanicznych i wad, które wynikają z użytkowania niezgodnie z instrukcją oraz w sytuacji, gdy zdiagnozujemy, że zjeżdżalnia nie była odpowiednio myta i czyszczona lub w trakcie trwania gwarancji dokonano własnych prób naprawczych.

Czy zjeżdżalnia może zardzewieć?

Największym zagrożeniem dla stali nierdzewnej gatunku AISI 304 są kwaśne deszcze oraz pył stalowy wydzielający się z przejeżdżających i hamujących samochodów. 

Czy zjeżdżalnia jest atestowana?

Atesty materiałowe i deklaracje zgodności producenta dołączane są do każdej zjeżdżalni. Certyfikat zgodności z normą wydawany przez niezależną jednostkę wydawany jest na zlecenie. Zjeżdżalnie o powtarzalnym kształcie stosowane na placach zabaw są jednorazowo certyfikowane przez producenta i dzięki temu mają swój numer katalogowy. Zjeżdżalnie projektowane pod wymiar wymgają każdorazowo certyfikacji na etapie projektu oraz po montażu. 

O nas

Dlaczego OSOM Group?

Naszym celem jest komfort zjazdu użytkownika i robimy wszystko, żeby spełnić ten warunek. Doradzamy, pokazujemy warianty, wspólnie z Klientem szukamy optymalizacji kosztowych.
Chętnie realizujemy zadanie kompleksowo. Potrafimy myśleć kategoriami Klienta, żeby perfekcyjnie zrealizować zdefiniowane „po co”.
W procesie projektowym korzystamy z autorskiego programu komputerowego, które daje nam jeszcze lepsze zrozumienie, co dzieje się z użytkownikiem w trakcie ślizgu.

Z kim współpracujemy?

Z naszych usług korzystają: architekci, którzy doradzają Inwestorowi w zakresie wyposażenia wnętrz; architekci krajobrazu tworzący koncepcje zagospodarowania terenu oraz sami Inwestorzy, którzy szukają bezpośredniego kontaktu z producentem. Nasze zjeżdżalnie dostarczamy producentom placów zabaw oraz firmom typu Generalny Wykonawca, których zadaniem jest dostarczenie zjeżdżalni w ramach otrzymanego projektu architektonicznego.

Jakie jest nasze doświadczenie w produkcji zjeżdżalni?

Ciągle je zdobywamy! To dotychczasowe zebraliśmy tak:
Branżowo: wychowaliśmy się w środowisku basenowym.
Technicznie: Posiadamy wieloletnie doświadczenie w pracy z wieloma różnorodnymi materiałami i gatunkami stali.
Użytkowo: Przetestowaliśmy dziesiątki zjeżdżalni w Europie w poszukiwaniu tych najlepszych, „tej najbardziej mlecznej czekolady” 😉

Czy mamy zjeżdżalnię w biurze?

Szewc bez butów chodzi 😉
W tajemnicy zdradzimy Wam jednak, że każdą testujemy przed wysyłką!

Masz pytanie niestandardowe, na które szukasz odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami

Telefon: + 48 600 911 115
Email: kontakt@zjezdzalnie-stalowe.pl
Adres: ul. Szyby Rycerskie 1, 41-909 Bytom