Zjeżdżalnie lubią startować z wysokich wież
Wieże i platformy widokowe jak magnes przyciągają odwiedzających i królują w zestawieniach lokalnych atrakcji. Dlaczego? Otóż po pokonaniu stromego podejścia i dziesiątek schodów, na turystów czeka wyjątkowa nagroda – możliwość rozkoszowania się widokiem z niecodziennej perspektywy. Choć w teorii takich wrażeń nic nie przebije, to jednak w praktyce można je spotęgować, umożliwiając turystom zjazd stalową, tunelową zjeżdżalnią.
Wieże widokowe ze zjeżdżalnią – atrakcje inne niż wszystkie
Widoki rozpościerające się z wysokich wież rozpalają wyobraźnię i zostają w pamięci na długo, a do tego sprawiają, że człowiek chętnie w dane miejsce wraca i… przyprowadza do niego innych. W końcu przyjemnością warto się dzielić, a wspinaczka na wieżę widokową w towarzystwie przyjaciół i rodziny może być radosnym, emocjonującym i bardzo satysfakcjonującym wyzwaniem. Ten turystyczny potencjał wież i platform widokowych sprawił, że w ostatnich latach tego typu konstrukcje powstają w różnych zakątkach Polski i Europy. Takiej atrakcji nie przebije nic, czego dowodem są pozytywne reakcje osób, odwiedzających Krynicę Zdrój i jej dwie atrakcje: wieżę widokową Słotwiny Arena i platformę widokową 360 na szczycie Jaworzyny Krynickiej. W obu tych miejscach platformy widokowe wraz ze stalowymi zjeżdżalniami są uwielbiane przez turystów, choć w przypadku pierwszego z nich nie każdemu starcza odwagi, by zjechać.
WIEŻE WIDOKOWE BEZ ZJEŻDŻALNI,
to niewykorzystany potencjał
Ścieżka wśród drzew + zjeżdżalnia tunelowa = zwiększenie popularności
Zjeżdżalnia stalowa z drewnianej wieży Słotwina Arena, oferującej “spacer w koronach drzew”, ma długość aż 60 metrów i wije się zakrętami w prawo i lewo wokół całej drewnianej konstrukcji. Można więc poczuć prawdziwą adrenalinę i emocje, rodem z rollercoastera. Wszystko jednak w bardzo kontrolowanych warunkach, bo bezpieczeństwo użytkowników jest dla konstruktorów z OSOM Group najwyższym priorytetem. Szybkość zjazdu, kąt nachylenia zjeżdżalni i długość toru hamowania zostały wyliczone w taki sposób, by wyeliminować potencjalny dyskomfort , a jednocześnie zagwarantować najlepszą zabawę. W przypadku bardzo długiej, spiralnej zjeżdżalni z wieży widokowej Słotwiny Arena do ślizgu wykorzystywane są specjalne maty (OSOM MAT), które standaryzują prędkość zjazdu, a sygnalizacja świetlna OSOM GO zapobiega kolizji użytkowników.
Zjeżdżalnia z wieży widokowej – praktyczny sposób na powrót na ziemię
Zjeżdżalnia rurowa z wieży widokowej to świetny pomysł na uczynienie tego miejsca jeszcze bardziej atrakcyjnym dla odwiedzających. Możliwość zjazdu z konstrukcji nie tylko przyciągnie nowych turystów i zapewni im wyjątkowe, emocjonalne przeżycia, ale także jest rozwiązaniem niezwykle praktycznym. W końcu wejście na wysoką wieżę to pociągające wyzwanie, a zejście nie jest już tak ciekawe – bywa nudne i monotonne, bo eliminuje element zaskoczenia. Skorzystanie ze stalowej zjeżdżalni tunelowej to sposób na szybszy i przyjemniejszy sposób na opuszczenie konstrukcji, więc z pewnością docenią to zarówno najmłodsi, jak i dorośli turyści. Co więcej, takich wież ze zjeżdżalniami w Polsce jest nie więcej niż 5 (na dzień pisania tego artykułu), co dodaje ekskluzywności tej wycieczce. Jeśli dodamy do tego dużą przepustowość zjeżdżalni, która w przypadku spiralnej zjeżdżalni rurowej na wieży Słotwiny Arena wynosi nawet 200 osób na godzinę, to zyskujemy pewność, że nawet podczas turystycznego szczytu odwiedzający nie będą narzekać na tłumy czy jakiekolwiek opóźnienia.
zjeżdżanie to
najszybszy i najprzyjemniejszy sposób na powrót do punktu wejścia
Szukasz pomysłu na ciekawą i oryginalną atrakcję w projektowanym przez siebie budynku? Wybierz wygodną, bezpieczną i w pełni dopasowaną do potrzeb użytkowników zjeżdżalnię stalową. Skontaktuj się z nami, a wspólnie znajdziemy najlepsze dla Ciebie rozwiązanie.
Dodaj komentarz